Zbiorniki na deszczówkę - Tarnów

Coraz większa świadomość ekologiczna oraz chęć wprowadzenia oszczędności w zakresie codziennego życia sprawiają, że stale poszukuje się rozwiązań łączących obie te tendencje i przydatnych w każdym gospodarstwie domowym. Jednym z popularniejszych sposobów na oszczędzanie przy jednoczesnej ochronie naturalnych zasobów Ziemi jest wdrożenie ściśle opracowanego systemu gospodarki opadami, opartego w dużej mierze na zbiornikach na deszczówkę w Tarnowie i innych miejscowościach Małopolski. To rozwiązanie pomaga oszczędzać zarówno cenne zasoby wody słodkiej, jak i pieniądze wydawane na media przy codziennej eksploatacji budynku.

Znaczną część Ziemi pokrywają akweny, zawarta w nich woda w większości nie nadaje się jednak do spożycia ze względu na duży stopień zasolenia. Woda słodka stanowi tutaj zaledwie drobny procent, zaś jej zasoby stale topnieją. Ochronie cennego medium sprzyja odpowiednio wdrożony system retencji, który pozwala na zatrzymanie części wody i ponowne wprowadzenie jej do obiegu dopiero po wcześniejszym wykorzystaniu.

zbiorniki na deszczówkę tarnów

Do czego służy woda ze zbiorników na deszczówkę w Tarnowie?

Woda magazynowana w zbiornikach ma na celu nie tylko wsparcie retencji, ale przede wszystkim ograniczenie zużycia wody pochodzącej z wodociągów i tym samym obniżenie rachunków za media. Zapasy przechowywane w zbiornikach na deszczówkę w Tarnowie są przydatne podczas prac gospodarczych i porządkowych. Deszczówka świetnie nadaje się do podlewania zieleni, prania czy mycia aut. Przy wprowadzeniu zmian w instalacji wodno-kanalizacyjnej może ona również zasilać zamontowane w budynku spłuczki. Przepisy zabraniają wykorzystania wody deszczowej jedynie w celach spożywczych i higienicznych, czyli gotowaniu, myciu naczyń czy kąpieli.