Silosy stacjonarne

Silosy stacjonarne 9m3,12m3,16m3 z kompozytu poliestrowo - szklanego

Firma CARBO-SAN zajmuje się produkcją silosów o pojemności 9m3,12m3,16m3, z kompozytu poliestrowo – szklanego ( otrzymywanego próżniowo metodą infuzji Vacum Resin Infusion ) w połączeniu ze stalową ocynkowaną konstrukcją nośną. Silosy służą do magazynowania mieszanek paszowych, zbóż oraz innych materiałów sypkich takich jak mąka, cukier, skrobia itp.

Silosy posiadają bardzo dużą wytrzymałość, są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Do największych zalet silosów z laminatu poliestrowo - szklanego, w porównaniu z silosami stalowymi, należy przede wszystkim ich dłuższa żywotność oraz fakt, że nie występuje w nich przyklejanie się do ścian magazynowanych materiałów, zwłaszcza mieszanek paszowych.

Wewnątrz silosu nie ma problemu skraplania się dużej ilości pary wodnej, co rzutuje na jakość składowanych w silosie, pasz czy zbóż. W silosie z włókna szklanego produkty mogą być przetrzymywane znacznie dłużej niż w silosach metalowych, bez obawy o stan przechowywanych w nim materiałów.

Silosy mogą być napełniane mechanicznie lub pneumatycznie.

Wyposażenie silosa:

  • rura tłocząca umożliwiająca załadunek silosa,
  • rury odpowietrzające,
  • przeźroczysty wskaźnik poziomu paszy,
  • drabina,
  • okapnik zapobiegający ściekaniu wody po leju,
  • elementy łączące niezbędne do montażu silosa.

Wsparcie techniczne na telefon. Atest higieniczny i instrukcja montażu  załączone do silosu.