Szamba plastikowe i ekologiczne

Wiele domów niepodłączonych do miejskiej kanalizacji zmaga się z tym trudnym zadaniem – jak szczelnie, a przy okazji bez szkody dla środowiska własnego zdrowia przechowywać nieczystości z gospodarstwa domowego. Inwestycja w zbiorniki betonowe często łączy się z wysokimi kosztami zarówno transportu, montażu, jak i późniejszego utrzymania obiektu i jego napraw. Dlatego też proponujemy rozwiązanie tańsze, a jednocześnie ekologiczne i gwarantujące spokój na wiele lat. Dzięki niemu możliwe będzie efektywne zarządzanie nieczystościami przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu kosztów.

Bezodpływowe zbiorniki na ścieki przeznaczone są do ekologicznego gromadzenia nieczystości bytowo - gospodarczych w okresie pomiędzy wypompowaniem ich i wywiezieniem poza posesję do punktu zlewnego biologicznej oczyszczalni ścieków przez wozy asenizacyjne. Oferowane przez firmę CARBO-SAN zbiorniki można wykorzystywać także do przechowywania gnojówki oraz gnojowicy. Montowane są pod powierzchnią gruntu i łączone z systemem rurowym. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie wymagają dodatkowego betonowania, co w znacznym stopniu zmniejsza koszty instalacji.

 

Szambo ekologiczne

Każdy taki zbiornik wykonany jest z kompozytu poliestrowo-szklanego wykonanego metodą infuzji (Vacuum Resin Infusion), dodatkowo wyposażonego w pokrywę oraz wskażnik napełnienia. Zbiornik posiada otwór wlotowy standardowy z uszczelką rury kanalizacyjnej d= 160 mm oraz rurę wzierną (komin) 0,75 m, którą można bez problemu skrócić i dostosować do zagłębienia zbiornika. Kompozyt zawiera aż 50 % włókna szklanego i wysokiej jakości żywice poliestrowe odporne na hydrolizę. To sprawia, że ma o 80% większą wytrzymałość na rozciąganie i zginanie od zwykłego laminatu.

Do największych zalet proponowanych przez naszą firmę obiektów ekologicznych należą:

  • 100% szczelność;
  • odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych;
  • niewrażliwość na szkodliwe działanie substancji agresywnych;
  • niewielka waga;
  • łatwość w montażu;
  • brak nieprzyjemnych zapachów;
  • niskie koszty transportu oraz montażu.

 

Szambo ekologiczne przeznaczone jest do gromadzenia ścieków z gospodarstw domowych, a także gnojówki i gnojowicy. Proponowane zbiorniki ekologicznie  nie zagrażają środowisku naturalnemu ani zdrowiu ludzkiemu.

Szambo plastikowe

Jako obiekty zabezpieczone żelkotem oraz topkotem, pojemniki takie wykazują się solidnością przy jednoczesnej lekkości. Każdy nasz plastikowy zbiornik na szambo jest doskonale przystosowany do montażu nawet na gruntach niestabilnych, a także przy wysokim poziomie wód gruntowych.. Szamba plastikowe są świetnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych ceniących sobie oszczędność przy jednoczesnej praktyczności rozwiązania. Co najważniejsze, ich użytkowanie nie powoduje uwalniania się szkodliwych substancji, co często zdarza się w przypadku innych zbiorników. Pojemniki plastikowe są łatwe w eksploatacji i montażu. Szambo plastikowe zakupione od naszego przedsiębiorstwa będzie mieć dołączony protokół z próby szczelności, który potwierdzi jego jakość oraz wytrzymałość. Dodatkowo, otrzymacie również atest higieniczny i dokładną, opisującą wszystko krok po kroku instrukcję samodzielnego montażu. CARBO-SAN oferuje także wsparcie techniczne przez telefon w razie jakichkolwiek problemów oraz dwa lata gwarancji na zbiornik.


  

Wybór zbiornika na szambo

Proponowane przez naszą firmę rozwiązanie plastikowe odznacza się wysoką funkcjonalnością, a także atrakcyjnością cenową. Dostępne są zbiorniki o różnej wielkości, dlatego też przy ich wyborze należy kierować się kilkoma najważniejszymi zasadami. Przede wszystkim, warto jest określić zużycie wody na mieszkańca domu. Zazwyczaj wynosi ono około 100 litrów na dobę na jedną osobę, ale może się również różnić w zależności od indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj taboru, jakim wywożone są w najbliższej okolicy ścieki i dobrać odpowiednią pojemność zbiornika, dodając do niej 10-20% rezerwy. Na rynku dostępne są takie wozy asenizacyjne jak Star o pojemności 5-5,5 tyś litrów czy choćby marki Jelcz zależnie od wersji 6-10 tyś litrów. Jeżeli poszukujesz ekologicznego rozwiązania problemów ze ściekami, to nasze produkty na pewno przypadną Ci do gustu. Nasze plastikowe zbiorniki na szambo są wyprodukowane w całości zgodnie z restrykcyjnym normami, wykazują się wytrzymałością, solidnością, a przede wszystkim szczelnością, dzięki czemu mogą posłużyć przez o wiele dłuższy czas. Dostarczamy je na terenie całego kraju, dbając o to, by każdy klient otrzymał zamówiony produkt najszybciej, jak tylko to możliwe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru szamba plastikowego, jakie będzie odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby. Sprawcie, by wasz dom stał się ekologiczny! W razie pytań, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

 

 

 

Dostawa na cały kraj