Ekologiczne, plastikowe zbiorniki na szambo

Wielu właścicieli domów, które nie są podłączone do kanalizacji, zastanawia się, w jaki sposób bezpiecznie i bez szkody dla środowiska czy własnego zdrowia przechowywać nieczystości pochodzące z gospodarstwa domowego. Inwestycja w zbiorniki betonowe łączy się z wysokimi kosztami, zaczynając od transportu i montażu, kończąc na późniejszym utrzymaniu obiektu i jego ewentualnych naprawach. Z tego powodu proponujemy rozwiązanie tańsze, a przy tym ekologiczne i gwarantujące doskonałe warunki eksploatacyjne, czyli plastikowe zbiorniki na szambo. Dzięki nim będzie możliwe efektywne zarządzanie nieczystościami i jednocześnie zmniejszenie kosztów użytkowania tak powstałego systemu.

Bezodpływowe zbiorniki na ścieki przeznaczone są do ekologicznego gromadzenia nieczystości bytowo-gospodarczych w okresie poprzedzającym ich wypompowanie i wywiezienie do punktu zlewnego oczyszczalni. W razie potrzeby nasze szamba plastikowe mogą być używane również jako zbiorniki do przechowywania gnojówki i gnojowicy. Dużą zaletą zbiorników jest prosty montaż pod powierzchnią gruntu, co pozwala na połączenie systemem rurowym. Tak instalowane szambo nie wymaga już dodatkowego betonowania, co w znacznym stopniu zmniejsza koszty montażu.

ekologiczne zbiorniki na szambo
plastikowe zbiorniki na szambo

Szczelność i solidność – oferta plastikowych zbiorników na szambo

Produkowane przez firmę Carbo-San zbiorniki są zabezpieczone żelkotem oraz topkotem, aby wykazywały się szczególną solidnością przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy obiektu. Każdy model z oferty plastikowych zbiorników na szambo jest doskonale przystosowany do montażu nawet na gruntach niestabilnych czy przy współwystępującym wysokim poziomie wód gruntowych. Ten typ zbiorników na nieczystości to świetne rozwiązanie dla właścicieli gospodarstw ceniących sobie oszczędność i praktyczność montowanego wyposażenia.

Jedną ze szczególnych zalet zbiorników do przechowywania nieczystości jest ich szczelność. Dzięki temu z plastikowego szamba ekologicznego nie uwalniają się szkodliwe substancje, co może się zdarzać w przypadku zbiorników innego typu. Oferowane zbiorniki są zatem bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i zdrowia człowieka.

Plastikowe zbiorniki na szambo – proste i bezpieczne rozwiązanie

Plastikowe zbiorniki cechuje wyjątkowa łatwość montażu i późniejszej eksploatacji. W zestawie wraz z zakupionym modelem z oferty ekologicznych zbiorników na szambo dołączona jest dokładna, opisująca cały proces krok po kroku instrukcja samodzielnego montażu. Do produktu załączamy również protokół z próby szczelności oraz atest higieniczny. W naszym przedsiębiorstwie dbamy o to, aby dać Państwu możliwość wyboru wytrzymałego zbiornika wysokiej jakości, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Każdy produkt objęty jest dwuletnią gwarancją, w przypadku problemów z montażem lub późniejszą eksploatacją zbiornika zapraszany do telefonicznego kontaktu z naszą firmą.

szamba ekologiczne
szamba plastikowe

Z czego powstają ekologiczne zbiorniki na szambo?

Każdy produkt z naszej oferty szamb ekologicznych wykonany jest z kompozytu poliestrowo-szklanego tworzonego przy użyciu metody infuzji (Vacuum Resin Infusion). Tworzywo składa się w 50% z włókna szklanego, zawiera również żywice poliestrowe odporne na hydrolizę. To sprawia, że tak powstałe szambo jest o 80% wytrzymalsze na rozciąganie i zginanie niż zwykły laminat. Zbiorniki są dodatkowo wyposażone w pokrywę i wskaźnik napełnienia, które stanowią wyposażenie niezbędne do bezpiecznej eksploatacji szamba. Zbiornik posiada standardowy otwór wlotowy z uszczelką rury kanalizacyjnej o średnicy 160 mm oraz rurę wzierną (komin) o długości 0,75 m. Komin w razie potrzeby można skrócić i dostosować tym samym do zagłębienia zbiornika.

Do największych zalet oferowanych ekologicznych zbiorników na szambo należą:
- całkowita szczelność
- odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych
- niewrażliwość na szkodliwe działanie substancji agresywnych
- niewielka waga
- łatwość montażu
- brak nieprzyjemnych zapachów
- niskie koszty transportu i instalacji

Jak wybrać najlepszy produkt z oferty ekologicznych zbiorników na szambo?

Proponowane przez nas rozwiązanie wyróżnia się wysoką funkcjonalnością i doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Oferujemy szamba plastikowe o różnej wielkości, dlatego przy wyborze należy uwzględnić kilka dodatkowych parametrów. Podstawową kwestią jest określenie zużycia wody w przeliczeniu na mieszkańca domu, zazwyczaj wynosi ono 100 litrów na dobę, choć ta wartość może się zmieniać w zależności od indywidualnych potrzeb. Należy wziąć również pod uwagę rodzaj taboru, jakim wywożone są ścieki, i dobrać pojemność zbiornika przy zachowaniu 10-20% rezerwy. Dzięki temu nieczystości będą bezpiecznie i skutecznie wywożone poza posesję.

Nasze zbiorniki plastikowe wyprodukowane zgodnie ze wszelkimi normami jakości wykazują się wytrzymałością, solidnością i szczelnością. Taka konstrukcja sprawia, że szamba posłużą użytkownikom przez długi czas. Zakupione produkty dostarczamy na terenie całego kraju, dbając o to, by każdy klient otrzymał swoje zamówienie w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Carbo-San i wyboru spełniającego wszystkie wymagania szamba plastikowego.