Zbiorniki na wodę deszczową - Przemyśl

Większa dbałość o stan środowiska naturalnego i wprowadzanie do budownictwa najnowszych technologii to przyczyna coraz popularniejszego podejścia, zgodnie z którym eksploatacja budynku nie może powodować szkód ekologicznych. W ten nurt wpisuje się swoista moda na oszczędzanie wody słodkiej poprzez odzyskiwanie części opadów atmosferycznych. Przydomowe zbiorniki retencyjne można dzięki temu zobaczyć nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w biurowcach czy fabrykach.

Ze względu na specyficzny klimat południa Polski, właśnie na tych terenach zbiorniki retencyjne okazują się szczególnie opłacalne. Częste i obfite opady sprzyjają magazynowaniu wody w zbiornikach na deszczówkę w Przemyślu czy innych miejscowościach województwa podkarpackiego. Korzystanie z odzyskanych wód opadowych pomoże nie tylko w walce o środowisko, ale również ograniczy zużycie coraz droższej wody z wodociągów.

zbiorniki na deszczówkę przemyśl
zbiorniki na wodę deszczową przemyśl

Do czego wykorzystuje się zbiorniki na deszczówkę w Przemyślu?

Magazynowana w zbiornikach na deszczówkę woda może być wykorzystywana do różnego rodzaju prac gospodarczych i porządkowych. Wody opadowej nie można używać jedynie w kontakcie z żywnością lub naczyniami, zabrania się również korzystania z niej podczas kąpieli. Woda przechowywana w zbiornikach na deszczówkę w Przemyślu sprawdzi się na przykład przy podlewaniu ogrodu czy myciu auta. Zastosowanie znajduje również w praniu, ponieważ detergenty doskonale się w niej rozpuszczają. Przy odpowiednim projekcie instalacji deszczówka może być wykorzystywana także do zasilania spłuczek.

W ofercie naszej firmy znajdują się dwa typy zbiorników na deszczówkę, które znajdą zastosowanie w budynkach o różnym przeznaczeniu.

Rodzaje zbiorników na wodę deszczową w Przemyślu

Nasza oferta skierowana do klientów z województwa podkarpackiego opiera się o dwa typy zbiorników. Wśród nich proponujemy:

Naszym klientom proponujemy:

- zbiorniki podziemne – wymagające przygotowania wykopu w pobliżu budynku i przykrycia warstwą gruntu o grubości przynajmniej 50 cm. Sprawdzą się tam, gdzie warunki nie pozwalają na montaż zbiornika naziemnego. Ich zaletą jest możliwość zwiększenia litrażu poprzez połączenie poszczególnych zbiorników w duży system gospodarki wodami opadowymi. Pojedyncze pojemniki występują w pojemnościach od 2000 do 13000 litrów.

- zbiorniki naziemne – w celu ich montażu należy wydzielić odrębne pomieszczenie, w którym temperatura nigdy nie spada poniżej zera. Instalowane są w pobliżu elewacji, dzięki temu pobierają wodę bezpośrednio z rur spustowych. Zbiorniki na wodę deszczową w Przemyślu dostępne są w pojemnościach 2000-13000 litrów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i wybrania zbiornika odpowiadającego Państwa potrzebom i oczekiwaniom.