Zbiorniki na deszczówkę - Nowy Sącz

Rosnąca coraz bardziej świadomość w zakresie ekologii oraz tendencja do oszczędzania sprawiają, że dużą popularnością cieszą się rozwiązania mające łączyć te dwie kwestie. W codziennym użytkowaniu budynków mieszkalnych czy zakładów produkcyjnych może pomóc opracowanie systemu gospodarki wodami opadowymi opartego na zbiornikach na deszczówkę w Nowym Sączu czy innych miastach o dużej ilości opadów. Wpływa to zarówno na zmniejszenie zużycia cennych zasobów wody słodkiej, ale również obniżenie rachunków za wodę wodociągową.

Ziemia w większości pokryta jest różnymi źródłami wody, jednak znaczną część z nich stanowią niezdatne do spożycia zasoby wody słonej. Woda słodka to zaledwie drobny procent tego cennego medium. Magazynowanie deszczówki pozwala na wstrzymanie naturalnego obiegu wody i wprowadzenie jej z powrotem dopiero po ponownym wykorzystaniu.

zbiorniki na deszczówkę nowy sącz

Do czego wykorzystuje się zapasy ze zbiorników na deszczówkę w Nowym Sączu?

W zbiornikach na deszczówkę w Nowym Sączu przechowywane są zasoby, które nie tylko wspierają pożądaną retencję, ale również pozwalają na ograniczenie topniejących zapasów wody słodkiej pochodzącej z miejskich wodociągów. Zapasy wody deszczowej przydają się podczas wszelkich prac gospodarczych. Deszczówka doskonale sprawdza się przy podlewaniu zieleni, sprzątaniu, myciu aut czy praniu. Niemożliwe jest jedynie używanie jej w celach spożywczo-higienicznych, na przykład przy gotowaniu czy kąpieli. Zbiorniki na deszczówkę w Nowym Sączu jako część specjalnie zaprojektowanej instalacji mogą za to zasilać umieszczone w budynku spłuczki, a tym samym dodatkowo ograniczyć zużycie wody z miejskich wodociągów.