Zbiorniki na deszczówkę - Mielec

W nowo budowanych obiektach coraz częściej wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie, które mają usprawnić obsługę budynku i dostosować go do wymogów dotyczących ekologii. Jednym z popularnych rozwiązań jest system gospodarki wodą opadową, służący oszczędzaniu mediów oraz ochronie cennych zasobów. Odzyskiwanie części opadów atmosferycznych i wprowadzanie ich z powrotem do obiegu po wcześniejszym wykorzystaniu w pracach gospodarczych wpisuje się w ogólny trend dotyczący ekologii, stosowany jest w nowych oraz modernizowanych fabrykach, biurowcach czy prywatnych gospodarstwach.

zbiorniki na deszczówkę mielec

Ponowne wykorzystanie wody opadowej

Ze względu na specyficzny mikroklimat panujący na południu Polski, odpowiednio zaprojektowany system gospodarki wodą opadową jest tam szczególnie opłacalny. Częste i silne opady umożliwiają użytkownikom zbiorników na deszczówkę w Mielcu i na terenie całego województwa podkarpackiego korzystanie ze stale uzupełnianych zasobów odnawialnego surowca. Dzięki temu łatwiej wprowadzić oszczędności na polu rachunków za media, czyli między innymi wodę pochodzącą z lokalnej sieci wodociągowej.

Odzyskanej wody opadowej nie można używać w kontakcie z żywnością, przy zmywaniu naczyń i kąpieli. Zasoby doskonale sprawdzą się za to w różnego rodzaju pracach gospodarczych i porządkowych. Woda deszczowa posłuży przy podlewaniu ogrodu czy myciu auta, zaś podczas prania wykazuje dużo lepsze właściwości niż woda słodka pochodząca z wodociągów. Ze względu na skład deszczówki znacznie lepiej rozpuszczają się w niej detergenty, dokładnie wyprane ubrania można zatem otrzymać przy użyciu mniejszych dawek proszku. Woda deszczowa znajduje zastosowanie również przy zasilaniu spłuczek w budynku, jeśli instalacja bazująca na zbiornikach na deszczówkę w Mielcu zostanie odpowiednio zaprojektowana i połączona z systemem kanalizacyjnym.

Rodzaje zbiorników na deszczówkę – Mielec

W naszym asortymencie przeznaczonym dla województwa podkarpackiego znajdują się:

- zbiorniki podziemne – polecane przede wszystkim do budynków umieszczonych na dużych działkach, na których bez trudu można wydzielić miejsce w okolicy. Przy instalacji tego rodzaju zbiorników na deszczówkę w Mielcu należy przygotować wykop i umożliwić przykrycie pojemnika przynajmniej 50-centymetrową warstwą ziemi. Dużą zaletą zbiorników podziemnych jest możliwość ich połączenia w celu stworzenia większego systemu gospodarki wodą opadową, mieszczącego znaczne ilości deszczówki. Pojedyncze zbiorniki występują w pojemnościach 2000-13000 litrów.

- zbiorniki naziemne – instalowane w budynkach, których projekt zakłada możliwość wydzielenia odrębnego pomieszczenia. Dodatkowym warunkiem jest panująca w danej przestrzeni dodatnia temperatura, aby system dobrze działał, termometry nigdy nie mogą wskazywać w pomieszczeniu ujemnych wartości. Ten rodzaj zbiorników występuje w pojemnościach od 2 m3 do 13 m3, czyli 2000-13000 litrów.

Podczas wybierania odpowiedniego modelu z oferty zbiorników na deszczówkę w Mielcu należy wziąć pod uwagę nie tylko projekt budynku, ale także potrzeby użytkowników i zakres prac, w których wody opadowe będą wykorzystywane. Uwzględnienie tych kwestii pomoże wybrać najlepszy rodzaj zbiornika oraz wymaganą pojemność.