Zbiorniki na deszczówkę - Krosno

Na popularności coraz bardziej zyskują nowe technologie, które stanowią wsparcie podczas eksploatacji budynku i umożliwiają dostosowanie do restrykcyjnych wymogów stawianych budowanym obiektom. Częściej poszukuje się również rozwiązań wspomagających ochronę środowiska. Jednym z najczęściej stosowanych systemów jest instalacja wykorzystująca jako medium wodę opadową. Wykorzystanie części deszczówki i następne wprowadzenie jej z powrotem do obiegu sprzyja oszczędzaniu cennych zasobów wody słodkiej, a także obniżeniu rachunków za to medium. Dzięki temu rozwiązanie bazujące na pobieraniu wody opadowej często stosuje się w nowo budowanych oraz modernizowanych biurowcach, zakładach produkcyjnych czy prywatnych domach.

zbiorniki na deszczówkę krosno

Sprawdzone i ekologiczne rozwiązanie

Charakterystyczny mikroklimat południa Polski sprawia, że instalowanie systemów gospodarki opadami jest tam szczególnie opłacalne. Dzięki obfitym i częstym opadom użytkownicy zbiorników na deszczówkę w Krośnie i innych miastach województwa podkarpackiego mają stały dostęp do oczyszczonej wody opadowej, która z powodzeniem posłuży podczas codziennej eksploatacji budynku. Wpływa to na możliwość większej kontroli nad rachunkami za media, w tym przypadku – wodę pochodzącą z miejscowych wodociągów.

Magazynowana woda opadowa może być używana przy różnego rodzaju pracach gospodarczych. Wykluczone jest jedynie korzystanie z niej przy gotowaniu, myciu naczyń czy kąpieli. Dobrze sprawdzi się za to przy podlewaniu okolicznych terenów zielonych, myciu samochodów oraz praniu. Analiza składu deszczówki wykazała, że jej właściwości poprawiają rozpuszczalność detergentów, dzięki czemu łatwiej uzyskać czystość pranych materiałów przy zmniejszonych dawkach proszku. Oprócz tego zbiorniki na deszczówkę w Krośnie mogą być częścią odpowiednio zaprojektowanego systemu kanalizacji, w którym stanowią rezerwuar zasilający zainstalowane w budynku spłuczki.

Oferta zbiorników na deszczówkę – Krosno

Dla klientów z województwa podkarpackiego przygotowaliśmy ofertę złożoną z dwóch rodzajów produktów:

- zbiorniki podziemne – do ich montażu wymagane jest przygotowanie odpowiednio dużego wykopu i umożliwienie przykrycia zbiornika warstwą ziemi o grubości przynajmniej 50 centymetrów. Wykop musi znajdować się w pobliżu budynku, zatem ten model zbiornika zaleca się przede wszystkim właścicielom większych działek. Istotną zaletą podziemnych zbiorników na deszczówkę w Krośnie jest możliwość łączenia ich w celu uzyskania większego litrażu. Pojedyncze produkty występują w pojemnościach od 2 m3 do 13 m3, czyli 2000-13000 litrów.

- zbiorniki naziemne – instalowane w budynkach, w których możliwe jest wydzielenie odrębnego pomieszczenia i zapewnienie w nim stałej dodatniej temperatury. Ten model montuje się zwykle przy elewacji, dzięki czemu woda spływa do niego bezpośrednio z rur spustowych. Zbiorniki naziemne występują w pojemnościach 2000-13000 litrów.

Wybierając odpowiadający potrzebom i wymaganiom model z oferty zbiorników na deszczówkę w Mielcu, warto uwzględnić nie tylko warunki panujące w budynku, ale również przewidywane zapotrzebowanie na wodę i zakres prac, do których będzie używana. To ułatwi wybór najlepszego zbiornika o odpowiedniej pojemności.