zbiorniki na deszczówkę bytom

Zbiorniki na deszczówkę - Bytom

Stale zwiększające się ceny wody z miejskich wodociągów skłaniają wielu właścicieli i zarządców budynków do poszukiwania oszczędności na tym polu. Wpływa na to również coraz większa świadomość w zakresie ekologii i oszczędzania cennych zasobów wody słodkiej. Mniejsze wydatki można osiągnąć, wybierając jedno z rozwiązań służących ograniczeniu zużycia medium pochodzącego z wodociągów. Wśród nich znajduje się instalacja oparta o naturalnie występujące wody opadowe magazynowane w specjalnie przystosowanym zbiorniku.

Południe kraju cechuje się znacznymi opadami deszczu również w suchych miesiącach. Z tego powodu zbiorniki na deszczówkę w Bytomiu i na całym obszarze Śląska będą przydatną i szybko zwracającą się inwestycją. Instalacja wykorzystująca naturalne zasoby pozwoli również na oszczędzenie części pieniędzy przeznaczonych do tej pory na rachunki za media.

Jak wybrać odpowiedni zbiornik na deszczówkę w Bytomiu?

Klientom naszej firmy proponujemy dwa typy zbiorników do magazynowania wody opadowej. Przed wyborem należy określić przybliżone zapotrzebowanie na wodę oraz warunki występujące w budynku i okolicy. Wielkość obiektu i terenów wokół niego określa możliwości instalacyjne. Zbiorniki podziemne wymagają bowiem stworzenia odpowiedniego wykopu, zaś naziemne – wydzielenia odrębnego pomieszczenia, w którym temperatura nie spada poniżej zera. Woda opadowa przechowywana w zbiornikach na deszczówkę w Bytomiu może być wykorzystywana do zasilania spłuczek, przy pracach gospodarczych i domowych, należy jednak pamiętać, że nie nadaje się do celów spożywczych i niedopuszczalny jest jej kontakt z żywnością.