Zbiorniki retencyjne na deszczówkę - Śląskie

Osoby zarządzające dużymi zakładami produkcyjnymi, biurowcami, a nawet właściciele prywatnych gospodarstw i domków jednorodzinnych coraz częściej decydują się na zainstalowanie w budynku zbiornika do magazynowania deszczówki. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie części wody opadowej spływającej z dachów i tarasów, a następnie wykorzystanie jej w pracach gospodarczych. Zaprojektowana w odpowiedni sposób instalacja połączona z wewnętrznym systemem kanalizacyjnym umożliwi na przykład zasilanie wodą deszczową spłuczek znajdujących się w budynku. Zbiorniki retencyjne w takim systemie umożliwiają dbanie o naturalne zasoby wody słodkiej i pozwalają na wprowadzenie znacznych oszczędności w zakresie kosztów związanych z pobieraniem wody z wodociągów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zbiorników na deszczówkę w Śląskiem.

zbiorniki na deszczówkę śląskie
zbiorniki retencyjne śląskie

Zbiorniki retencyjne śląskie – typy systemów

W naszej ofercie dostosowanej do użytkowników z województwa śląskiego i okolic znajdują się dwa typy zbiorników na deszczówkę. Naszym klientom proponujemy:

- zbiorniki podziemne – instalowane w wykopie w bliskiej odległości od obiektu, który będą obsługiwać. Zbiorniki retencyjne w Śląskiem montowane w głębi ziemi muszą być przysypane warstwą gruntu o grubości co najmniej 50 cm. Doskonale nadają się do mniejszych budynków, w których warunki nie pozwalają na wydzielenie odrębnego pomieszczenia na zbiornik naziemny. Zbiorniki podziemne mogą zostać wykorzystane jako poszczególne moduły całego systemu retencyjnego o dużym litrażu, ponieważ można je ze sobą łączyć. Pojedyncze modele występują w pojemnościach 2000-13000 litrów.

- zbiorniki naziemne – umieszczane są w budynkach, w których występują optymalne dla nich warunki. Wymagane jest wydzielenie odrębnego pomieszczenia do zainstalowania zbiornika, ważne jest, aby temperatura w nim nie spadała poniżej zera. Pojemniki najczęściej instaluje się tuż przy elewacjach, dzięki temu mogą pozyskiwać wodę opadową wprost z rur spustowych. Modele naziemne występują w pojemnościach od 2000 do 13000 litrów.

Jak wybrać litraż zbiorników na deszczówkę w Śląskiem?

Oba typy zbiorników – naziemne i podziemne – mają swoje zalety i wady wynikające z zasad montażu i przewidywanej pojemności. Zbiorniki na deszczówkę w Śląskiem instalowane pod ziemią wymagają nieco bardziej skomplikowanej instalacji, która wiąże się z koniecznością przygotowania odpowiedniego wykopu i dostosowania całego systemu do istniejących warunków. Ze względu na to klientom decydującym się na montaż zbiornika podziemnego zaleca się wybór modelu o większym litrażu. Zbiorniki naziemne również wymagają przystosowania do warunków w budynku ze względu na konieczność wydzielenia odrębnego pomieszczenia. Ich wybór pozwala jednak na skorzystanie ze zróżnicowanej oferty modeli, co ułatwia dobranie odpowiedniego pojemnika do własnych wymagań i preferencji.

Ostateczna pojemność zbiornika powinna być dostosowana do potrzeb i przewidywanych zastosowań. Inny litraż będzie bowiem potrzebny w pojemniku wykorzystywanym wyłącznie do prac ogrodowych, a inny w instalacji zasilającej również spłuczki. Zaleca się, aby na każde 25 m2 powierzchni, z której ścieka woda, przypadał 1 m3 pojemności zbiornika. Umożliwi to stworzenie optymalnych warunków eksploatacyjnych.

Oferta zbiorników retencyjnych - śląskie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zbiorników retencyjnych w Śląskiem. W asortymencie mamy zbiorniki podziemne i naziemne o różnych litrażach, dzięki czemu bez trudu dobiorą Państwo model odpowiadający wszelkim potrzebom i wymaganiom.